• A
  • A
  • A

Międzynarodowy Turniej Unihokeja 13. Polish Cup

W dniach 2-4 lutego 2018r., po raz kolejny w naszej hali odbył się Międzynarodowy Turniej Unihokeja 13. Polish Cup.
W tym roku gościliśmy sześć europejskich drużyn w kategorii kobiet U19 z: Czech, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii oraz oczywiście Polski. Turniej odbywał się równolegle w trzech miastach: Nowym Tomyślu, Rakoniewicach i Zbąszyniu.

W pierwszym meczu o turniejowe punkty walczyła Norwegia ze Słowacją. Skandynawska drużyna zaprezentowała się bardzo udanie przed swoimi kibicami, którzy tradycyjnie licznie przyjechali wspierać zawodniczki. Już w pierwszej tercji wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Słowaczki jeszcze przed przerwą rozpoczęły odrabianie strat, zdobywając kontaktową bramkę. Tuż po wznowieniu gry doprowadziły do wyrównania. Dalsze wydarzenia należały już do Norweżek. Zdobyły trzy kolejne bramki pokonując ostatecznie rywalki 5:3. Również rzuty karne rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 2:1. Kibice obejrzeli dobre sportowe widowisko, które było zapowiedzią wieczornych emocji czyli pojedynku Polska-Niemcy.

Trybuny wypełnione po brzegi, jedyna w swoim rodzaju atmosfera, gorący doping i oczywiście nasz zespół na boisku to przepis na niezapomniany piątek dla kibica. Reprezentantki Polski rozgromiły w swoim drugim meczu unihokeistki z Niemiec 12:1. Ani przez chwilę nie było wątpliwości kto jest lepszy w tym pojedynku. Wprawdzie dopiero w jedenastej minucie padła pierwsza bramka dla Polski ale już kolejne nasz zespół zdobywał w mniejszych odstępach czasowych. Jedyna bramka dla drużyny Niemiec padła w połowie pojedynku i okazało się, że to wszystko na co dziś pozwolił rywalkom Polki.
W rzutach karnych nie mogło być inaczej tu również Polska zdobyła punkt.

W sobotę rano, zgromadzeni kibice w naszej hali, oglądali reprezentacje Szwajcarii i Słowacji. Mimo wyższego miejsca w turniejowej tabeli Szwajcarki nie miały łatwej przeprawy z rywalkami. To Słowaczki otworzyły wynik spotkania pod koniec pierwsze tercji ale jeszcze przed końcową syreną na tablicy wyników kibice oglądali już remis. Po dziesięciominutowym odpoczynku Szwajcarki osiągnęły przewagę, która przełożyła się na zdobywane bramki. W kolejnych dwóch tercjach sześć razy pokonały bramkarkę Słowacji tracąc dwa gole. Końcowy wynik spotkania Szwajcaria-Słowacja 8:3 nie do końca oddaje boiskowe wydarzenia, oglądaliśmy bowiem ciekawe spotkanie. W rzutach karnych Słowaczki okazały się lepsze wygrywając 2:0.

W przedostatnim pojedynku turnieju Polish Cup w Zbąszyniu zmierzyły się reprezentacje Norwegii i Czech. Był to kolejny interesujący pojedynek, który dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wielu wrażeń. Norweżki dzielnie walczyły w pierwszej tercji, dwukrotnie doprowadzając do remisu. Dalsza część pojedynku należała już jednak do faworyzowanych Czeszek. Do końcowej syreny tylko zawodniczki tej reprezentacji zdobywały bramki. Norwegii mimo porażki należą się słowa uznania za ambitną grę do samego końca i nieustanne próby zmiany wyniku. Pomagali im norwescy kibice, którzy kolejny raz dopingowali swój zespół w Zbąszyniance. Niestety nie przełożyło się na zwiększenie zdobyczy bramkowej przez zespół ze Skandynawii. Końcowy wynik Czechy-Norwegia 7:2. W rzutach karnych Czeszki okazały się minimalnie lepsze pokonując rywalki 3:2.

Na zakończenie 13. Polish Cup kibice w Zbąszyniu obejrzeli pasjonujący pojedynek Polek z Norweżkami. Jego wynik decydował o zajęciu w turnieju trzeciego miejsca. Nasza reprezentacja musiała pokonać Norweżki w regulaminowym czasie gry oraz w rzutach karnych. Emocje trwały od pierwszej syreny do dosłownie ostatnich sekund pojedynku. Norweżki w dwóch pierwszych tercjach wychodziły na prowadzenie jednak nasz zespół doprowadzał za każdym razem do wyrównania. Decydująca okazała się ostatnia tercja. Nasze rywalki zdobyły przewagę dwóch trafień ale Polki od razu rozpoczęły próby odrabiania strat. Na niespełna dziesięć minut do zakończenia meczu różnica wynosiła już tylko jedno trafienie na korzyść Norwegii. Atak Polek trwał nieprzerwanie do końca pojedynku. Kilkukrotnie od remisu przedłużającego szanse na zwycięstwo dzieliły nas centymetry, niestety bramkarki Norwegii nie udało się pokonać. Ostatecznie rywalki okazały się nieznacznie lepsze wygrywając 4:3. Rzuty karne należały już zdecydowanie do naszej drużyny i były popisem skuteczności naszej bramkarki. Żadnej z Norweżek nie udało się jej pokonać , za to Polki trzy razy trafiały do bramki rywalek. Wynik karnych Polska-Norwegia 3:0. Po końcowej syrenie wręczone zostały oczywiście nagrody dla najlepszych zawodniczek spotkania, w reprezentacji Polski wyróżniona została Joanna Szelzchen, kapitan zespołu, rodowita mieszkanka Zbąszynia. Gratulujemy!

Podsumowaniem całego turnieju było wręczenie dyplomów oraz pamiątkowych medali za zajęcie trzeciego i czwartego miejsca dla obu reprezentacji. Dekoracji dokonali Tomasz Kurasiński Burmistrz Zbąszynia, Marek Orzechowski Wiceburmistrz Zbąszynia oraz Marek Chomnicki Prezes Polskiego Związku Unihokeja i Aleksander Bieńkowski Przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Unihokeja. Oczywiście rozstrzygnięto także tradycyjnie odbywający się podczas Polish Cup „Konkurs kibica”. Doping dla wszystkich drużyn przygotowany był bardzo profesjonalnie dlatego wręczono trzy równorzędne wyróżnienia dla grup kibicujących reprezentacjom Szwajcarii, Czech i Słowacji oraz dwa wyróżnienia dla grup kibicujących Norwegii oraz Polsce. Dziękujemy, że kolejny raz byliście z nami! I na koniec podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniach i przeprowadzeniu całej imprezy. Wolontariuszom, obsłudze sekretariatu, TV Borek, zespołom artystycznym i ich opiekunkom, opiece medycznej oraz oczywiście niezawodnym, wspaniałym kibicom, którzy kolejny raz nie zawiedli i dopingowali wszystkim zespołom.

Organizatorami 12. Polish Cup 2017 był Polski Związek Unihokeja i Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

Obowiązek informacyjny RODO

Szanowni Państwo, informujemy iż dokładamy wszelkich starań, aby Państwa prywatność była odpowiednio chroniona. W celu realizacji zgodnego z prawem, przejrzystego i bezpiecznego przetwarzania Państwa danych osobowych informujemy iż administratorem Państwa danych osobowych jest Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, a Państwa dane będą przetwarzane w Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Zbąszyniu, ul. Mostowa 10a, 64-360 Zbąszyń.

Jeżeli chcą Państwo dokładnie zapoznać się z naszymi zasadami bezpieczeństwa, m.in jakie dane i na jakich zasadach przetwarzamy oraz jak dbamy o ich bezpieczeństwo, a także o przysługujących Państwu prawach związanych z ochroną danych zapraszamy na podstronę z szczegółami, która znajduje się tutaj: Obowiązek informacyjny RODO.