• A
  • A

LETNI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

LETNI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO 2019

W sobotę, 29 czerwca odbył się Letni Turniej Tenisa Ziemnego. O kolejne punkty w rankingu walczyło 10 zawodników. Na kortach gościliśmy nie tylko zbąszyńskich tenisistów. Chęć udziału w turnieju letnim wyrazili również zawodnicy Poznania, Babimostu, Zbąszynka i Wolsztyna. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym, co oznaczało, że zwycięzca meczu kwalifikował się do dalszych gier, natomiast pokonany odpadał z dalszej rywalizacji.
Do półfinałów zakwalifikowało się czterech najlepszych graczy owego dnia. Łukasz Ziębakowski zmierzył się z Dariuszem Cierzniakiem, pokonując rywala 6:2, 6:2. W drugim meczu półfinałowym walczyli Adrian Najbor i Krzysztof Śmiergała. W tym starciu lepszy okazał się Adrian Najbor, który pokonał przeciwnika również 6:2, 6:2. W meczu o miejsce trzecie spotkali się Krzysztof Śmiergała i Dariusz Cierzniak. Po dwóch setach mieliśmy remis 1-1. O tym, kto zdobędzie miejsce na podium zdecydował super tie-break. Zakończył się on wynikiem (15:13), a zwycięzcą okazał się Krzysztof Śmiergała. Mecz finałowy rozstrzygnął  ostatecznie na swoją korzyść Łukasz Ziębakowski. Adrian Najbor wygrał pierwszego seta, jednak Łukaszowi nie odebrało to motywacji do dalszej walki o najwyższe miejsce na podium. Doprowadził do remisu w setach, co oznaczało, że i tutaj o wyniku meczu zdecyduje super tie-break. Łukasz Ziębakowski pokonał rywala wynikiem (7:10) i tym samym został zwycięzcą Letniego Turnieju Tenisa Ziemnego.

Organizatorem turnieju było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.