• A
  • A

LETNI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

W sobotę, 2 lipca odbył się Letni Turniej Tenisa Ziemnego. O kolejne punkty
w tegorocznym rankingu walczyło tym razem 8 zawodników. Początek turnieju rozgrywany był systemem grupowym, każdy uczestnik miał więc przed sobą
do rozegrania kilka spotkań. Rozgrywki grupowe wyłoniły półfinalistów sobotniego turnieju. Do najważniejszego etapu awansowali odpowiednio, w grupie A, Dariusz Cierzniak i Adrian Najbor, a w grupie B, Łukasz Ziębakowski i Radosław Czerwiński.

W pierwszym meczu półfinałowym Dariusz Cierzniak pokonał Radosława Czerwińskiego 6:4, 6:2. W drugim Łukasz Ziębakowski zmierzył się z Adrianem Najborem. Po zaciętym pojedynku lepszy okazał się Adrian Najbor pokonując
rywala 7:5, 6:2.
W meczu o trzecie miejsce spotkali się Łukasz Ziębakowski i Radosław Czerwiński.
O losach całego pojedynku zdecydował pierwszy set, w którym ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Łukasz Ziębakowski wygrywając 7:6, również drugi rozstrzygnął na swoją korzyść w stosunku 6:3, zdobywając tym samym brązowy medal.
W meczu finałowym Adrian Najbor rywalizował o swoje kolejne zwycięstwo w całym turnieju z Dariuszem Cierzniakiem. Pojedynek jak przystało na finał nie zawiódł oczekiwań oglądających. Spotkanie lepiej otworzył Dariusz Cierzniak, który wygrał pierwszego seta 6:4 pokonując lidera tegorocznego rankingu. Adrian Najbor odbudował się jednak w kolejnym secie wygrywając 6:2 i doprowadzając do remisu. O końcowym zwycięstwie zadecydował więc super tie-break. Lepszym w nim okazał Adrian Najbor pokonując rywala (6:10), tym samym został zwycięzcą Letniego Turnieju Tenisa Ziemnego.

Organizatorem turnieju było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację sobotniego turnieju:

1/ Adrian Najbor /Zbąszyń

2/ Dariusz Cierzniak /Wolsztyn

3/ Łukasz Ziębakowski /Zbąszynek

4/ Radosław Czerwiński /Nowy Dwór

5-6/ Artur Kasiński /Zbąszyń, Filip Fujak /Stefanowo

7-8/ Artur Kasiński /Zbąszyń, Wojciech Kostera/Zbąszyń.

Obowiązek informacyjny RODO

Szanowni Państwo, informujemy iż dokładamy wszelkich starań, aby Państwa prywatność była odpowiednio chroniona. W celu realizacji zgodnego z prawem, przejrzystego i bezpiecznego przetwarzania Państwa danych osobowych informujemy iż administratorem Państwa danych osobowych jest Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, a Państwa dane będą przetwarzane w Zbąszyńskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Zbąszyniu, ul. Mostowa 10a, 64-360 Zbąszyń.

Jeżeli chcą Państwo dokładnie zapoznać się z naszymi zasadami bezpieczeństwa, m.in jakie dane i na jakich zasadach przetwarzamy oraz jak dbamy o ich bezpieczeństwo, a także o przysługujących Państwu prawach związanych z ochroną danych zapraszamy na podstronę z szczegółami, która znajduje się tutaj: Obowiązek informacyjny RODO.